Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > A6Rp  
  Forum  
  Temat : [Problem]Czytnik kart pamięci Nowy temat
giker
Poziom :
Punkty : 1
z: Poland
Zamieszczono:2012-05-30 00:19:00 # 1
Czy ktoś jest w stanie mi pomoc iż kupiłem sobie kartę 8GB i 4GB micro SD podłączam je poprzez adapter SD i komputer w ogóle nie widzi mi karty, tzn wczytuje się karta na komputerze ale nie chce w ogóle w nią wejść nawet nie da się sformatować. Problemu nie ma przy karcie 2 GB, iż wczytuje się odrazu.

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Mac Gregor
Poziom :
Punkty : 4617
Zamieszczono:2012-05-30 00:58:00 # 2
...jaki to czytnik, zewnętrzny czy w laptopie? moze poprostu zaaktualizuj sterowniki od czytnika.

iiii oɹƃǝllɐ ɐu hɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıN
giker
Poziom :
Zamieszczono:2012-05-30 01:31:00 # 3
W laptopie, gdzie mogę znaleźć nowe sterowniki ? iz posiadam ze strony RICOH MediaCard Controller driver WinXP V2.15, nadal występuje ten sam problem.

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2012-05-30 02:28:00 # 4
..podać ID czytnika
Menedzer urządzeń -> Stacje dysków -> Ricoh lub inna nazwa -> właściwości -> szczegóły -> właściwość:  zaznacz/rozwiń do  Identyfikator sprzętu  i zaznasz wszystko myszką (ppm) i skopiuj kod tutaj,  podać tez jaki system i ilu bitowy.

giker
Poziom :
Zamieszczono:2012-05-30 02:54:00 # 5
RISDPTSK\DiskRicohSD/MMCStorage. RISDPTSK\RicohSD/MMCStorage. RicohSD/MMCStorage. RISDPTSK\GenDisk. GenDisk. System: Windows XP 32-bity

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2012-05-30 03:18:00 # 6
...sprawdzić ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp41501-42000/sp41982.exe

Przed zainstalowaniem, odinstalować stary sterownik i zrestartować laptopa.

giker
Poziom :
Zamieszczono:2012-05-30 04:44:00 # 7
Nie działa dalej. 2 GB działa 4 i 8 nie. Kartę sprawdzałem an telefonie i działają, tylko na laptopie nadal to samo pojawia się że karta jest włożona, system ja wykrywa ale nie da się wejść do niej jest informacja aby włożyć kartę.

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2012-05-30 05:14:00 # 8
* sprawdzić czy port USB jest prawidłowo podłączony, zainstalowany i dostępny
* wgrać najnowsze poprawki do systemu Windows - http://windowsupdate.microsoft.com/
* wgrać najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej – ze strony producenta płyty lub http://www.ricoh-support.com/enduser/home/default.asp
* sprawdzić czy w Menadżerze urządzeń (prawy przycisk na Mój komputer/Właściwości/Sprzęt/Menadżer urządzeń) nie ma żadnych żółtych wykrzykników lub znaków zapytania przy urządzeniach USB (kategorie rozwijajmy klikając na znak +). Jeśli są należy zaktualizować sterownik z takim znakiem aż znak zniknie.
* urządzenie powinno być widoczne jako Masowe urządzenie magazynujące USB (w Windows XP SP2 Masowe urządzenie magazynujące USB znajduje się pod Kontrolery Uniwersalnej magistrali szeregowej) należy sprawdzić czy urządzenie nie jest wyłączone – czerwony przekreślony krzyżyk – wtedy należy włączyć urządzenie.
* sterownik do pamieci masowej znajduje się: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbstor.sys – wersję tego pliku w Windows XP możemy sprawdzić klikając prawy przycisk myszy na nim i wchodząc w zakładkę wersja.
* często dostęp do pamięci masowej blokują programy antywirusowe np. Norton Virus SW należy więc na moment instalacji wyłączyć program antywirusowy
* pamięć masową należy instalować na użytkowniku posiadającym uprawnienia administracyjne
* może pamięć masowa jest widoczny przez Windows XP ale jego litera jest już zajęta (może się tak zdarzyć jeśli mamy dużo podmapowanych liter - czytnik kart, kilka napędów). Aby to sprawdzić po podłączeniu pamięci masowej proszę wejść do: Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Zarządzanie dyskami proszę powiększyć na całe okno - znaleźć jeśli jest - dysk wymienny odpowiadający pojemności pamięci masowej i zmienić mu literę na wolną. Innym sposobem jest odinstalowanie innych urządzeń. 
*sformatuj pamięć masową podłączając telefon i wybrać kartę/pamięć masowa.

ps//
     karta jest normalna, czy z serii HC? SDHC?

giker
Poziom :
Zamieszczono:2012-06-01 03:17:00 # 9
System przeinstalowany :) i nagle wszystko działa :) Mam jeszcze jedno pytanie. Co to jest i jakie sterowniki do tego ? "Kontroler magistrali zarządzania systemem" Zaznaczam ze zainstalowałem już ATK0100 ACPI UTILITY ATKACPI Driver for WinXP.

giker
Poziom :
Zamieszczono:2012-06-01 03:34:00 # 10
Znalazłem :) w menadżer zadań wybrałem właściwości tego urządzenia w zakładzce szczegoły znalazłem identyfikator sprzętowy. Hardware ID: PCIVEN_1002&DEV_4372&SUBSYS_13971043&REV_82 | PCI\VEN_1002&DEV_4372&SUBSYS_13971043 | PCI\VEN_1002&DEV_4372&CC_0C0500 | PCI\VEN_1002&DEV_4372&CC_0C05 Compatible ID: PCI\VEN_1002&DEV_4372&REV_82 | PCI\VEN_1002&DEV_4372 | PCI\VEN_1002&CC_0C0500 | PCI\VEN_1002&CC_0C05 | PCI\VEN_1002 | PCI\CC_0C0500 | PCI\CC_0C05 Pokazuje iż jest to Device Info: ATI SMBus Jeśli tak to proszę o potwierdzenie i temat do zamknięcia :) dziękuje :)

1 2  Następny  Ostatni
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.