Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Płyta główna > P8P67 PRO  
  Forum  
  Temat : [Problem]P8P67 Pro + szybki SSD sata III + wolny kontroler Marvell sata III wbudowany w plyte glowna Nowy temat
FSX
Poziom :
Punkty : 2
z: United Kingdom
Zamieszczono:2011-10-20 20:23:00 # 1
Witam!
Posiadam plyte Asus P8P67 Pro (rev 1.0 B2) oraz dysk SSD Corsair Force 3 Series 120 GB (sata III 6G) i 2 dyski Seagate Barracuda 2TB.
Na SSD mam system, a 2 Barracudy dzialaja w raid (mirroring) i sa przeznaczone na dane.
Problem polega na tym, ze plyta glowna jest w wersji 1.0 czyli z wadliwymi portami Intela sata II, w chwili obecnej zaden z nich nie dziala (Asus nie jest zainteresowany wymiana tej plyty bo nie mam oryginalnego dowodu zakupu, chociaz jest to wada fabryczna, a plyta jest wciaz na gwarancji).
Dzialaja tylko porty Intel sata III i Marvell sata III, ale tylko Intela obsluguja raid. Jedynym wyjsciem jest podlaczenie 2x2TB do portow Intela, a SSD do Marvella.
Niestety kontroler Marvell sata III dziala bardzo wolno (nie wiem dlaczego Asus go montuje na swoich plytach i nazywa sata III skoro predkosci szczegolnie zapisu jakie na nim sie osiaga sa ponizej mozliwosci sata I). Dodam ze mam zainstalowane najnowsze sterowniki Marvella ze strony Asusa w systemie Windows 7 64bit.
Testy jakie przeprowadzilem programem ATTO na tej plycie z uzyciem tego dysku ssd daja takie rezultaty (zapis/odczyt w MB/s):
Intel sata III 6G - 515/551
Marvell sata III 6G - 141/366
Intel sata II 3G - 265/280 (test na starszej plycie Asus p5q pro)

Macie jakies pomysly?

pozdrawiam,
Slawek

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Pawel Mantykiewicz
Poziom :
Punkty : 1843
z: Poland
Zamieszczono:2011-10-21 22:31:00 # 2
Jak nie masz dowodu zakupu to istotnie bedziesz miał problem z reklamacją.

Dla testu, jak wygląda odczyt i zapis gdy podłączysz ten dysk SSD do kontroler Intela?

ASUS Technical Support Engineer - zachęcam także do korzystania z naszego FAQ: http://www.asus-polska.pl/serwis/index_2diy.htm
FSX
Poziom :
Punkty : 2
z: United Kingdom
Zamieszczono:2011-10-22 05:02:00 # 3
Tak, tylko ze sam Asus umiescil na swojej stronie wpis ze w przypadku braku dowodu zakupu biora pod uwage date produkcji plyty co jest dla mnie logiczne.

Testy na Intelu sa w pierwszym poscie. Plyta ma wbudowane 2 kontrolery. Jeden w chipsecie Intela z obsluga sata II (4 porty) i sata III (2 porty) oraz oddzielny wbudowany na plycie glownej Marvell sata III (2 porty). Te porty roznia sie kolorami stad latwo poznac ktory jest do czego.

1
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.