Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > X52JC  
  Forum  
  Temat : [Problem]Asus BT211 i Asus x52jc Nowy temat
Mac Gregor
Poziom :
Punkty : 4617
z: Poland
Zamieszczono:2011-05-19 17:13:00 # 1
...spróbuj zainstalować z płytki ale aktualizując z menedzera urządzeń wskazując ściezkę na płycie ze sterownikami. Jak nie pomogło to w trybie awaryjnym spróbować.

I niestety w większości blututy typu dongle na usb mają tą wade ze czasami po kazdym restarcie wykrywa nowe urządzenie i trzeba ponownie instalować sterowniki.

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
iiii oɹƃǝllɐ ɐu hɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıN
Janusz
Poziom :
Punkty : 170
Zamieszczono:2011-05-19 16:59:00 # 2
Dzień dobry 1) Po instalacji sterowników z płytki dostarczanej z BlueTooth Bt211 urządzenie nie jest wykrywane przez ten sterownik (przez Win7HP/32bit tak ale oczywiście też nie działa). 2) Odinstalowałem te sterowniki i zainstalowałem najnowszy pakiet do BT211 ze strony Asusa, niestety jest w wersji beta. Urządzenie USB-BT211 zostało wykryte natychmiast, sterownik zainstalował się prawidłowo i wpisy dokonane w "menedżerze urządzeń" również poprawne. Urządzenie pracuje poprawnie, a więc co jest problemem ?: Po zamknięciu systemu i włączeniu komputera ponownie, System wykrywa nieznane urządzenie i muszę wyjmować z USB to BT211 i wkładać ponownie aby się zainstalowało (oczywisty idiotyzm) prawidłowo. Występuje to po zamknięciu systemu (przy restarcie czyli ponownym uruchomieniu nie). Zauważyć można tu jeszcze jeden objaw, że po włączeniu przy włożonym BT211 odstęp czasowy między Logo Asusa, a ekranem "Uruchamianie systemu Windows" jest b. długi - gdy normalnie jest on króciutki. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Janusz
Poziom :
Zamieszczono:2011-05-19 19:09:00 # 3
Niestety to nic nie pomoże bo po instalacji drivera z płytki, driver nie widzi urządzenia BT211 i w menedżerze urządzeń po prostu nic nie ma. W zainstalowanych programach pakiet oczywiście jest ale jak nie wykrywa BT211 to niczego nie wprowadza do Menedżera. Oczywiście Win7 (ale to widzi tylko Windows) widzi nieznane urządzenie lecz przy próbie wyszukania do niego sterowników gdy sieć internetowa jest aktywna następuje gwałtowne znalezienie jakiś driverów w sieci dotyczących BlueTooth Atherosa niby poprawne ich instalowanie (i to kilkunastu) przy czym po zakończeniu jakichkolwiek prób skorzystania z dostępu do BT211 kończy się to zwisem bez sygnalizacji błędu w dzienniku zdarzeń, sic!. Zmusiło mnie to do przywracania systemu do momentu przed instalacją drivera BlueTooth. Nie opisałem tej sytuacji aby się nie rozwodzić bo w zasadzie nic to nie wnosi, a najnowszy pakiet ze strony Asusa wykrywa urządzenie bez problemu i instaluje BT211 w menedżerze poprawnie i działa, tyle że z efektem opisanym na pocztku wątku. Akurat ten laptop jest używany w biurze jako podręczny komputer, a ja tam bywam dość rzadko i zwykle mam mało czasu na szczegółowe badania. Natomiast wydaje mi się, że dany problem jest znany specjalistom z Asusa bo na pewno nie jest wyjątkiem dotyczącym tylko tego X52jc z BT211, w dodatku gdy oba produkty jak i oprogramowanie są asusowskie. Laptop został zakupiony w marcu 2011 tak że bios ma w miarę aktualny ale wątpię żeby w nim leżała przyczyna bo "gro" obsługi USB i tak przejmuje na siebie Windows. Tak na logikę śmiem przypuszczać, że przyczyna leży pewnie w sterowniku BT211 gdzieś na styku z obsługą USB przez WIN7 tak jakby Windows (wcześniej/później) określił je już jako urządzenie nieznane, a driver BT211 nie zakończył lub nie miał możliwości rozpoczęcia przydzielania i przejęcia sterowania nad BT211. Oczywiście to tylko domysły lecz sądzę, że w danym przypadku potrzebne jest konkretne rozwiązanie i raczej żadne manipulacje związane z reinstalacjami (no chyba żeby pojawił się nowy driver) nie będą skuteczne (zresztą już parę podejmowałem). Zdziwiłbym się bardzo gdyby Koncern Asus nie znał rozwiązania. i MacGregor pozdrawiam Cię

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-05-19 19:58:00 # 4
...rozumiem.
Ja takie przypadki znam doskonale i nie tylko z asusowymi blututami jak równiez z innymi markami, tak samo jak wifi i modemy typu dongle mają tą przypadłość a szczególnie na windows7, mniej się zdarza na xp'ekach.
Niestety nie znam rozwiązania tego problemu bo sam walczę z innym lapkiem i wifi na usb.
Oczywiście mozesz skonsultować się z serwisem asusa, zadzwonić pod numer 022 571 80 40 by dowiedzieć się szczegółów tego problemu i jego rozwiązania.
Pozdrawiam.

Janusz
Poziom :
Zamieszczono:2011-05-26 18:21:00 # 5
Witam Wszystkich Pozwalam sobie pociągnąć temat bo nie lubię nierozwiązanych problemów, a problem mimo dwukrotnych telefonicznych rozmów z "supportem" AsusPolska pozostał. Proponowane rozwiązania polegające na zmianach w opcjach dotyczących sterowania zasilaniem, niezezwalanie na wyłączanie urządzeń USB, itp. oczywiście nieskuteczne. W moim przypadku "nieznane urządzenie" pojawia się wyłącznie po zamknięciu systemu i wyłączeniu komputera i ponownym jego włączeniu. Po wybudzeniu z uśpienia czy restarcie (ponownym uruchomieniu) NIE WYSTĘPUJE. Jedna rzecz, która mnie niepokoi to mimo, że komputer kupiony niedawno (w marcu 2011) to posiada dość stary Bios ver. 206 (K52Jc.206). Na stronie Asusa istnieją dużo nowsze (ver 215,216). Ja w zasadzie nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości dotyczących tej wersji Biosu. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów czy po "updatach" z wersji 206 na wyższą zauważyli jakieś korzystne zmiany (a może niekorzystne)? "Flashowanie" zawsze jest związane z pewnym ryzykiem i wcale nie musi pomóc, a wręcz zaszkodzić. Mam z tym dylemat i być może w odpowiedzi uzyskam jakieś wsparcie ze strony forumowiczów w podjęciu tej decyzji bo ze strony AsusPolska już pewnie nie uzyskam konkretnego rozwiązania. Pozdrawiam Janusz

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-05-26 20:11:00 # 6
...jak będziemy flashować bios to po kolei dostępnym/ po jednym (nie skakać z np 206 na 216) przetestować kazdą aktualizacje biosu, i tak samo gdy flashujemy to windowsowym WinFlashem a nie easyflash z poziomu biosu.
A co do zmiań w biosach nie znam (zazwyczaj jest zalecane aktualizawać do ostatniej).

Janusz
Poziom :
Zamieszczono:2011-07-01 16:54:00 # 7
Podnoszę ten temat ponownie bo problem pozostał nierozwiązany. Co do tej pory ustaliłem: Według mnie to nie kwestia biosu. Objaw występuje na X52jc z systemem win7/32bit z ostatnim sterownikiem bt211, który mogłem ściągnąć (UT_USB_BT211_6_4_5_19) - na wcześniejszych sterach jeszcze gorzej. Aby się "odciąć" od tego modelu laptopa, zainstalowałem moduł USB BT211 na laptopie K73SV/Win7x64bit z najnowszą wersją biosu, bez zintegrowanego BlueTooth i objaw absolutnie identyczny, tzn. w skrócie: 1) Instalacja poprawna, 2) Po restarcie lub wyjściu z uśpienia - "ok" 3) Praca urządzenie pod win7 - "ok" 4) Po zamknięciu systemu i ponownym włączeniu laptopa - "Nieznane urządzenie USB" - pomaga w tym momencie tylko wyjęcie i ponowne włożenie BT211 aby zostało rozpoznane. Co z tym robić, to wyjątkowo irytujące. Dodam jeszcze, że po włączeniu Laptopa przez PowerOn przy włożonym BT211 przerwa czasowa między pierwszym logo "..asus inspiration", a komunikatem "uruchamianie systemu windows" trwa b. długo ok 25sek", gdy normalnie bez włożonego modułu wynosi ona 1, max 2sek. Pozdrawiam

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-07-01 21:43:00 # 8
...sprawdzano na innym lapku/pc z innym systemem.

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-07-01 23:02:00 # 9
...niestety nie jestem wstanie pomuc, sterowniki do Win7 32 jak i 64 zazwyczaj są identyczne.
Więc nie wiadomo czy to problem sterowników do win7 czy sprzętu.

Janusz
Poziom :
Zamieszczono:2011-07-01 22:15:00 # 10
Tak Jak napisałem powyżej. Sprawdzono też na K73SV z 64 bitowym Win7. Objaw absolutnie identyczny jak na x52jc z 32bitowym Win7. Przy czym inny system njż windows 7 nie wchodzi w danym przypadku w grę.

1 2  Następny  Ostatni
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.