Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > K50AB  
  Forum  
  Temat : [Problem]asus k50ab sx031 karta graficzna hd 4570 niedziałające sterowniki. Nowy temat
Michael
Poziom :
Punkty : 1
z: Poland
Zamieszczono:2009-09-16 22:52:00 # 1
Witam, od dwóch dni męczę się z instalacją sterowników do karty graficznej HD 4570 w Asusie K50AB SX031 z zainstalowanym przeze mnie systemem (Windows Vista Premium 32mb). Próbowałem zainstalować sterowniki na wszelkie możliwe sposoby.
Sterowniki załączone na płytce nie wykrywały karty hd 4570.

Zmiana na tryb dGPU w biosie skutkuje zupełnym niewyświetlaniem jakiegokolwiek obrazu na matrycy i dostęp do biosu, aby zmienić tryb na Ati PowerXpress uzyskałem dopiero podłączając laptopa do zewnętrznego monitora gdzie obraz był wyświetlany, ale z artefaktami i uruchomienie visty i tak nie było możliwe.

Po zmianie trybu na Ati PowerXpress byłem w stanie uruchomić komputer dopiero po usunięciu w trybie awaryjnym karty hd4570 w menedżerze urządzeń.

Obecnie zastosowałem się do instukcji zawartych w tym poście:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=pl-pl&id=20071204225255709&board_id=3&model=A1B&page=1&count=34
Oczywiście zgodnie z instrukcją do ATI

Po zrobieniu wszystkiego jak należy karta graficzna nadal jest niewykrywana dostępna jest tylko HD 3200 i ona działa bez przeszkód oczywiście.
W Menedżerze urządzeń pod zakładką karty graficzne pojawiło się oprócz karty HD 3200 "standardowe urządzenie VGA" z adnotacją we właściwościach:
Nie można uruchomić tego urządzenia (kod 10)

Podczas próby aktualizacji "Standardowej karty graficznej VGA" wyskoczył komunikat:

ATI MOBILITY RADEON HD 4570

To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia (Kod 31)

PS: System ma zainstalowane wszystkie nowe sterowniki ze strony Asusa ( Uaktualniony Bios)

PSS: Oczywiście Vista jest zauktalizowana do service pack 2

PSSS: Program Everest wykrywa kartę HD 4570 pod zakładkami "Karta wideo PCI/AGP" "Procesor Graficzny" i "GPGPU".

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z tą kartą graficzną.

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Michael
Poziom :
Zamieszczono:2009-09-17 03:02:00 # 2
Po dalszy m grzebaniu się w sterownikach ( Próby instalacji sterowników 9.8 zmodyfikowanych Mobility Modderem). Doszedłem do wniosku, że Ati hd 4570 jest wykrywalne wyłącznie przy sterownikach ze strony Asusa. problem w tym, że podczas instalacji tych sterowników system się zawiesza wyrzucając bsod przy atipmdag.sys. Po tym zdarzeniu system już się nie uruchamia. pozostaje tylko tryb awaryjny, w którym właśnie zauważyłem, że karta została wykryta. No ale co z tego jeżeli i tak nie działa. System zaczyna uruchamiać się normalnie dopiero przy odinstalowaniu sterowników tej karty.

Po dłuższym szukaniu w internecie nie znalazłem podobnego problemu pod windowsem vista, więc może karta w modelu, który posiadam jest fizycznie uszkodzona? Tylko jak to sprawdzić, aby się upewnić.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Michael
Poziom :
Zamieszczono:2009-09-17 16:03:00 # 3

Cytuj:
Autor: michau Zamieszczono: 2009-09-17 15:29:00

Cytuj:
Autor: Michael Zamieszczono: 2009-09-17 03:02:00

Po dalszy m grzebaniu się w sterownikach ( Próby instalacji sterowników 9.8 zmodyfikowanych Mobility Modderem). Doszedłem do wniosku, że Ati hd 4570 jest wykrywalne wyłącznie przy sterownikach ze strony Asusa. problem w tym, że podczas instalacji tych sterowników system się zawiesza wyrzucając bsod przy atipmdag.sys. Po tym zdarzeniu system już się nie uruchamia. pozostaje tylko tryb awaryjny, w którym właśnie zauważyłem, że karta została wykryta. No ale co z tego jeżeli i tak nie działa. System zaczyna uruchamiać się normalnie dopiero przy odinstalowaniu sterowników tej karty.

Po dłuższym szukaniu w internecie nie znalazłem podobnego problemu pod windowsem vista, więc może karta w modelu, który posiadam jest fizycznie uszkodzona? Tylko jak to sprawdzić, aby się upewnić.

Zgłoś na naprawę serwisową.

Jeszcze spróbuję zainstalować XP i tak zrobię.

Michal Janiszek
Poziom :
Punkty : 971
Zamieszczono:2009-09-17 15:29:00 # 4

Cytuj:
Autor: Michael Zamieszczono: 2009-09-17 03:02:00

Zgłoś na naprawę serwisową.

ASUS Technical Support Engineer - zachęcam także do korzystania z naszego FAQ: http://www.asus-polska.pl/serwis/index_2diy.htm
Michael
Poziom :
Zamieszczono:2009-09-17 20:35:00 # 5
Po zainstalowaniu XP i sterowników do grafiki pod ten system jestem już pewnien, że laptop jest po prostu uszkodzony. Każda zmiana na tryb dGPU powoduję, że matryca kompletnie nic nie wyświetla (nawet ekranu powitalnego Asusa).

Sprzęt zamierzam zareklamować i ewentualnie niech go sobie naprawiają, ale jestem zdecydowanie rozczarowany tym sprzętem, ponieważ myślałem, że to naprawdę dobry notebook w korzystnej cenie, a tu jednak okazuje się inaczej :(

emde
Poziom :
Punkty : 6
Zamieszczono:2009-09-17 21:58:00 # 6
Uogólniasz bardzo sprawę to że ty masz problem z notebookiem nie znaczy że każdy egzemplarz ma jakieś wady. Ja kupiłem swojego Asusa na allegro bez systemu i zainstalowałem Windows 7 mimo że do niego niema również sterowników, jakos sobie ztym poradziłem instalując sterowniki z Visty. Moim zdaniem ten notebook jest najlepszym wyborem jakiego mogłem dokonać za taka kasę. Inny temat to niewiem jaki jest sens instalacji starego systemu jakim jest Windows XP na nowym notebooku.

Michael
Poziom :
Zamieszczono:2009-09-17 23:06:00 # 7
No oczywiście wiem, że nie każdy egzemplarz jest wadliwy, ale tu chodzi o to, że jak płacę to wymagam , aby działał poprawnie. Mi też sią wydawało jak czytałem recenzje i patrzyłem specyfikacje, że jest najlepszy za taką kasę, ale nie działa, więc co mi z tych wszystkich dobrych opinii.

Xp instalowałem, aby się upewnić, że nie działa może i to nie miało za bardzo sensu, ale teraz jestem pewien, że to nie tylko na Viście występuje ten problem.

Poza tym jeżeli kupuję nowy laptop, to by było miło jakby jego producent nie zostawiał mnie w sytuacji "poradź sobie jakoś".

ry5i3kszczur
Poziom :
Punkty : 42
Zamieszczono:2009-09-19 04:09:00 # 8
Na tyle sprzętu, zawsze moze się trafić jakaś uszkodzona sztuka... Mi np. lapek (tez mam K50AB) piszczał podczas pracy na baterii - poza tym działał idealnie. Oddałem do naprawy, fakt, ze naprawiali 3 tygodnie, był kontakt nawet z głównym supportem Asusa, ale naprawili i teraz jestem bardzo zadowolony.
Po to masz gwarancję, aby w razie potrzeby go naprawili. Piszesz, aby producent nie zostawiał Cię w sytuacji "poradź sobie jakoś", a czy w ogóle się z nimi kontaktowałeś? Co Ci powiedzieli? Nie uwierzę, ze dali Ci odpowiedź, ze masz sobie "jakoś radzić".
Reklamuj, jedyna rada.

Sebastian Dudecki
Poziom :
Punkty : 1359
Zamieszczono:2009-09-19 04:44:00 # 9
Na piszczącą kartę graficzną, bo to ona wydaje taki dźwięk, wysyłany jest BIOS, prawdopodobnie jak dzwoniłeś jeszcze nie był dostępny do wysłania uzytkownikom.

Natomiast wazna jest wersja BIOSu w komputerach z serii K50Ab - proszę sprawdzić czy jest to wersja 203 na 206 oraz 213 występują problemy z grafiką. Jeśli jest wyzsza niz 203 to trzeba uzyc EZ Flasha w BIOSie i zdowngradować. Więc Michael mam nadzieję, ze nie napisałem zbyt późno i sprzętu jeszcze nie wysłałeś :)

Chociaz pod Vistą teoretycznie powinno być dobrze z kazdym BIOSem...:/

ASUS Technical Support Engineer - zachęcam takze do korzystania z naszego faq: http://www.asus-polska.pl/serwis/index_2diy.htm
Michael
Poziom :
Zamieszczono:2009-09-19 04:59:00 # 10
Dzięki za radę, ale to niestety nie bios jest problemem, ponieważ na początku przy pierwszej próbie instalacji był właśnie bios 203 i dopiero później zaktualizowałem go do wersji 213.

Laptopa jeszcze nie wysłałem na razie próbuję go zareklamować i wymienić na działający egzemplarz w sklepie, ponieważ teoretycznie jeszcze mogę.

1 2  Następny  Ostatni
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: HHC Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.