Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > X50N  
  Forum  
  Temat : [Problem]Skarga na serwis firmowy Nowy temat
pete6
Poziom :
Punkty : 1
z: Poland
Zamieszczono:2009-07-20 22:43:00 # 1
Witam!

Chciałbym zgłosić skargę na serwis firowy Asus, ale nie wiem do kogo mogę się zwrócić.

Chodzi o to ze trzeci raz wysyłam laptopa do serwisu w ramach reklamacji. Uszkodzona była pamięć ram przez cały czas, a odnawiano mi system.Uszkodzenie wykryłem sam dzięki programowi Memtest86 wersja 2.11.

Jak kogoś to interesuje to proszę o kontakt.

pete6@interia.eu

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Michal Janiszek
Poziom :
Punkty : 971
Zamieszczono:2009-07-21 14:37:00 # 2

Cytuj:
Autor: pete6 Zamieszczono: 2009-07-20 22:43:00

Witam!

Chciałbym zgłosić skargę na serwis firowy Asus, ale nie wiem do kogo mogę się zwrócić.

Chodzi o to ze trzeci raz wysyłam laptopa do serwisu w ramach reklamacji. Uszkodzona była pamięć ram przez cały czas, a odnawiano mi system.Uszkodzenie wykryłem sam dzięki programowi Memtest86 wersja 2.11.

Jak kogoś to interesuje to proszę o kontakt.

pete6@interia.eu

Podaj dane szczególne naprawy. Skargę pisemnie wysyłasz na adres korespondencyjny:
ASUS Poland Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 200
02-222 Warszawa

ASUS Technical Support Engineer - zachęcam także do korzystania z naszego FAQ: http://www.asus-polska.pl/serwis/index_2diy.htm
pete6
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-21 20:29:00 # 3
Dane szczególne naprawy??

ODNOWIENIE SYSTEMU OPERACYJNEGO. Taka była odpowiedź serwisu.

Nie dostalem zadnego protokolu naprawy. Widocznie mój problem wydawał im się zbyt błachy.

Dziękuje za informacje.

Pozdrawiam

Michal Janiszek
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-21 20:44:00 # 4

Cytuj:
Autor: pete6 Zamieszczono: 2009-07-21 20:29:00

Dane szczególne naprawy??

ODNOWIENIE SYSTEMU OPERACYJNEGO. Taka była odpowiedź serwisu.

Nie dostalem zadnego protokolu naprawy. Widocznie mój problem wydawał im się zbyt błachy.

Dziękuje za informacje.

Pozdrawiam

Dane szczególne to RMA bądź numer seryjny, jak mam Cię zidentyfikować:) ?

ASUS Technical Support Engineer - zachęcam także do korzystania z naszego FAQ: http://www.asus-polska.pl/serwis/index_2diy.htm
pete6
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-23 01:31:00 # 5
Hehehe aha;]

Mówisz, masz:

RMA to: PLB4971706

S/N: 7AN0AS175457

Michal Janiszek
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-27 16:28:00 # 6

Cytuj:
Autor: pete6 Zamieszczono: 2009-07-23 01:31:00

Hehehe aha;]

Mówisz, masz:

RMA to: PLB4971706

S/N: 7AN0AS175457

Z tego co widzę, zgłoszone było w kolejności:
"NIE DZIAŁA SYSTEM VISTA. WYŚWIETLA SIĘ INFORMACJA: BRAK PLIKU NTLDR" - serwis przeinstalował system operacyjny.

Następne zgłoszenie: "BRAK MOŻLIWOŚCI URUCHOMIENIA" - serwis ponownie przeinstalował system.

Kolejne zgłoszenie: "Wyskakuje blue screen i systemu juz nie da sie uruchomic. TO JEST TRZECIA REKLAMACJA ZADAM WYMIANY SPRZETU NA NOWY" - serwis wymienił pamięć operacyjną.

Z tego co widzę, dwa pierwsze zgłoszenia były bezzasadne, użytkownik samodzielnie może przeinstalować system operacyjny za pomocą płyty "recovery". Kolejnym razem wymieniono pamięć operacyjną, co liczy się jako naprawa serwisowa. Czy wspomniana pamięć była uszkodzona czy nie, tego nie wiem. Serwis mógł wymienić wspomnianą część idąc na rękę użytkownikowi zgłaszającemu problemy z systemem operacyjnym.

Z drugiej strony przedział między naprawami jest tak duży, że system operacyjny może sam z siebie, bez ingerencji użytkownika ulec uszkodzeniu. Z doświadczenia powiem, że awaria sprzętowa komputera pojawia się dość szybko, nie po kilku miesiącach.

pete6
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-28 01:30:00 # 7

Nie jestem taki glupi, z plyty recovery skorzystalem co nie dalo efektu. Skorzystalem takze z ukrytej partycji, co tez nie dalo efektu. Za kazdym razem wyskakiwal bluescreen przed ukonczeniem zaladowania systemu.
Nie jestem informatykiem, nie zwracam uwagi na niektore objawy. Za to profesjonalny serwis powinien sprawdzic dysk twardy i ram za kazdym razem gdy cos zlego dzieje sie z systemem, poniewaz to jest podstawa.

PYTANIE PODSTAWOWE!!!
W jaki sposób system jest odnawiany w serwisie??
Jezeli system jest odnawiany przez kopiowanie systemu z innego dysku, wtedy serwis nie jest wstanie wylapac takiej wady ramu jaka ja mialem, poniewaz ram moze nie byc w pelni wykorzystywany a wada nie wykryta.
Jezeli uzywaja plyty RECOWERY to nie bylo takiej mozliwosci zeby system uruchomic, mi sie nie udalo nawet po kilkunastu prubach.

JEDNO JEST PEWNE!!!

TRZEBA BYC INFORMATYKIEM ZEBY KUPIC LAPTOPA FIRMY ASUS!!!
BO JAK COS SIE ZEPSUJE TO TRZEBA DOKLADNIE PANOM W SERWISIE WYTLUMACZYC JAK SPRZET NAPRAWIC BO ONI, JAK SIE ICH NIE ZMUSI, NIE ZROBIA NIC POZA TO CO SIE NAPISZE W REKLAMACJI I NAJTANSZYM KOSZTEM!!!

JA PRZY TRZECIEJ REKLAMACJI PRZEBADALEM KOMPUTER MEMTESTEM ORAZ MHDD. CO SZEROKO ROZPISALEM W REKLAMACJI, DOPIERO RAM ZOSTAL WYMIENIONY!!!!!

ODRADZAM KUPNA JAKIEGO KOLWIEK SPRZETU ASUSA!!!

BO JAK COS SIE ZEPSUJE TO TRZEBA SAMEMU KOMBINOWAC!!!

Pozdrawiam wszystkich kombinatorów z bogatego Asusa. Wiecie co zrobic zeby zaoszczedzic!!! 

pete6
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-28 01:33:00 # 8
ZWALAMY NA SYSTEM BO NIE PODLEGA REKLAMACJI???!!!!

HEHEHE cwani jak zawsze. Nie ze mna te numery. Objawy zawsze byly te same we wszystkich trzech reklamacjach!!! A za trzecim razem wymieniono ram dopiero.

pete6
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-28 01:43:00 # 9

I jeszcze jedno jak czegos serwis nie wie wystarczy zadzwonic!!!

Po co ja numer telefonu zawsze podawalem???

Jak szkoda pieniedzy wystarczy smsa z gadu gadu wyslac o tersci: zadzwon i podac numer telefonu.

Ale panowie z serwisu wszystko wiedza, wola placic co chwile koszta wysylki, ktore przewyzszyly wartosc tej jednej kosci ramu!!!

Michal Janiszek
Poziom :
Zamieszczono:2009-07-29 15:22:00 # 10

Cytuj:
Autor: pete6 Zamieszczono: 2009-07-28 01:30:00

Nie jestem taki glupi, z plyty recovery skorzystalem co nie dalo efektu. Skorzystalem takze z ukrytej partycji, co tez nie dalo efektu. Za kazdym razem wyskakiwal bluescreen przed ukonczeniem zaladowania systemu.
Nie jestem informatykiem, nie zwracam uwagi na niektore objawy. Za to profesjonalny serwis powinien sprawdzic dysk twardy i ram za kazdym razem gdy cos zlego dzieje sie z systemem, poniewaz to jest podstawa.

PYTANIE PODSTAWOWE!!!
W jaki sposób system jest odnawiany w serwisie??
Jezeli system jest odnawiany przez kopiowanie systemu z innego dysku, wtedy serwis nie jest wstanie wylapac takiej wady ramu jaka ja mialem, poniewaz ram moze nie byc w pelni wykorzystywany a wada nie wykryta.
Jezeli uzywaja plyty RECOWERY to nie bylo takiej mozliwosci zeby system uruchomic, mi sie nie udalo nawet po kilkunastu prubach.

JEDNO JEST PEWNE!!!

TRZEBA BYC INFORMATYKIEM ZEBY KUPIC LAPTOPA FIRMY ASUS!!!
BO JAK COS SIE ZEPSUJE TO TRZEBA DOKLADNIE PANOM W SERWISIE WYTLUMACZYC JAK SPRZET NAPRAWIC BO ONI, JAK SIE ICH NIE ZMUSI, NIE ZROBIA NIC POZA TO CO SIE NAPISZE W REKLAMACJI I NAJTANSZYM KOSZTEM!!!

JA PRZY TRZECIEJ REKLAMACJI PRZEBADALEM KOMPUTER MEMTESTEM ORAZ MHDD. CO SZEROKO ROZPISALEM W REKLAMACJI, DOPIERO RAM ZOSTAL WYMIENIONY!!!!!

ODRADZAM KUPNA JAKIEGO KOLWIEK SPRZETU ASUSA!!!

BO JAK COS SIE ZEPSUJE TO TRZEBA SAMEMU KOMBINOWAC!!!

Pozdrawiam wszystkich kombinatorów z bogatego Asusa. Wiecie co zrobic zeby zaoszczedzic!!! 

System w serwisie jest odnawiany w taki sam sposób, jak moze uczynić to uzytkownik. Co do opisu usterki, w zgłoszeniu był bardzo lakoniczny opis. Serwis zawsze skanuje pamięci programem, niestety w tym przypadku testy nie wskazały usterek. Komputer jest bardzo skomplikowanym urządzeniem elektronicznym i diagnoza usterek, zwłaszcza w przypadku mało potwierdzalnego problemu jest uciązliwa. Zawsze mozna w formularzu serwisowym dokładnie opisać problem, jeśli nie starczy miejsca, proszę dołączać kartkę A4 z opisem. Dodatki typu zdjęcia, filmy bardzo ułatwiają diagnozę

1 2  Następny  Ostatni
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: HHC Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.