Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > X54HY  
  Forum  
  Temat : [Problem]Ekran wyłącza się przy starcie windowsa (prawdopodobnie notebook "wisi") Nowy temat
Roman
Poziom :
Punkty : 1
z: Poland
Zamieszczono:2012-01-15 21:33:00 # 1
Witam, w zeszłym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem notebooka Asus X54HY B950. Z racji weekendu postanowiłem wszystko sobie w nim poustawiać tj. system, programy itp. I tu zaczęły się schody, przy uruchamianiu, podczas startu windowsa, wyłącza się ekran przewaznie w momencie pojawienia się niebieskiego ekranu "Zapraszamy", no czasami uda sie zobaczyć tapetę i  na tym koniec... ekran czarny. Komputer wydaje się normalnie pracować, palą sie diody, ta od HDD cały czas mruga, słychać wentylatory. Mimo to nie reaguje na wciśnięcia klawiszy (po wciśnieciu Caps locka czy Num locka nie zapalają się diody) nie reaguje równiez na skróty klawiaturowe fn+coś oraz próby wyłaczenia "na wyczucie" przy pomocy klawiatury. Początkowo myślałem ze to tylko ekran gaśnie ale teraz przypuszcza ze prawdopodobnie komputer przy tym tez się zawiesza. O dziwo ten problem występuje tylko przy pierwszym uruchomieniu laptopa przykładowo po tym jak przez godzinę był wyłączony. Kolejne uruchomienia są bezproblemowe az do czasu kiedy znowu wyłączę komputer i po pewnym czasie próbuję ponownie uruchomić, i tak za kazdym razem.
Przywracałem system z partycji recovery, instalowałem swój z płyty, z pendrive'a, sterowniki pobrane ze strony Asusa, w menadzerze urzadzen zadnych wykrzykników nie ma, odpalałem komputer na baterii, na zasilaczu, podłączałem zewnętrzny monitor i za kazdym razem to samo, pierwsze uruchomienie po jakiejś tam przerwie kończy się tak jak opisałem powyzej.
Bardzo proszę o pomoc bo po prostu ręce juz mi opadły.

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Mac Gregor
Poziom :
Punkty : 4622
Zamieszczono:2012-01-16 05:16:00 # 2
...wygląda na problem z dyskiem, zapuść HD Tune i podaj wyniki zakładki Health.

Mozesz tez przetestować Ubuntu bez instalacji.

iiii oɹƃǝllɐ ɐu hɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıN
Roman
Poziom :
Zamieszczono:2012-01-16 20:48:00 # 3
tak na szybko zapuściłem HD Tune'a i tak to wygląda w zakładce Health (dwa screeny bo na jednym całość się nie zmieściła):
http://img440.imageshack.us/img440/696/hdtunehealthst320lt0209.png
http://img822.imageshack.us/img822/696/hdtunehealthst320lt0209.png

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2012-01-16 22:55:00 # 4
....w sumie jest Ok.
Pokaz jeszcze zakładke Benchmark.

Roman
Poziom :
Zamieszczono:2012-01-16 23:29:00 # 5
proszę oto screen z zakładki benchmark:
http://imageshack.us/f/851/hdtunebenchmarkst320lt0.png/

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2012-01-17 00:00:00 # 6
...wygląda na problem z przeszyłem danych czyli problem kontrolera/złącza płyty głównej albo złącza dysku, lub w gorszym wypadku wadliwy dysk wtedy pozostaje serwis w celu wymiany.
Zbyt częste i duze spadki odczytu/zapisu są.

Roman
Poziom :
Zamieszczono:2012-01-17 02:00:00 # 7
hmm no to ładnie... jeśli chodzi o sprawy hardware a w szczególności tyczące się notebook'ów to moja wiedza jest znikoma
a wiec co byś zaproponował, zgłaszać problem w serwisie Asus'a, w końcu komp jest kilkudniowy i ma 24 miesiące zewnętrznej gwarancji??

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2012-01-17 03:09:00 # 8
...mozesz popytać o reklamacje w sklepie gdzie był zakupiony.
W innym wypadku serwis, proszę zadzwonić pod numer 022 571 80 40 by dowiedzieć się szczegółów dotyczących zgłoszenia lub wypełnić formularz na http://www.asus-polska.pl/serwis/.

1
Poprzedni Temat::
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.