Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > K72F  
  Forum  
  Temat : [Problem]Demontaż dolnej obudowy Nowy temat
Gryphoon
Poziom :
Punkty : 1
z: Poland
Zamieszczono:2011-01-30 16:19:00 # 1
Witam, chcę dołożyć drugi dysk twardy do mojego K72F. Złącze SATA jest, jednakże wymaga to zdjęcia dolnej obudowy. Szukałem w necie - instrukcji brak. Czy ktoś wie jak zdemontować wspomnianą obudowę?

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Mac Gregor
Poziom :
Punkty : 4617
Zamieszczono:2011-01-30 16:25:00 # 2
http://www.insidemylaptop.com/disassemble-asus-k-series-notebook/

iiii oɹƃǝllɐ ɐu hɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıN
Gryphoon
Poziom :
Zamieszczono:2011-01-30 16:47:00 # 3
Dzieki za tak szybka odpowiedz, jednakze nie jestem przekonany czy to mi pomoze. K72 ma inaczej montowana obudowe od K50 (opisanego w linku). Zerknij: http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/3282_megatest6/notebook_ASUS_K72J_6D.jpg

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-01-30 18:03:00 # 4
...rozumiem, myślałem ze wszystkie serii K mają jednakową obudowę.
Narazie nie ma instrukcji serwisowej, ale widać po fotce ze nie trudno rozebrać wszystkie śrubki są widoczne w przeciwieństwie do innych notków które są ukryte.

Gryphoon
Poziom :
Zamieszczono:2011-01-30 18:26:00 # 5
hej, operacja przeszczepu ukonczona. Pacjent czuje sie dobrze ;) MacGregor - dzieki ogromne za zainteresowanie sie tematem. Serwis ASUSa odpowiedzial mi, ze nie ma w moim lapsie (podalem im numer seryjny) mozliwosci zamontowania drugiego HDD (brak zlacza). No commment ;) Powiem tak: panowie z ASUSa wykazali sie inwencja. Wymaga to odkrecenia 36 srubek, wyjecia klawiatury, poodpinania tasm... Mam wrazenie, ze to po to, aby zniechecic usera do samodzielnego grzebania. Jesliby ktos szukal i potrzebowal prosze o kontakt.

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-01-30 18:47:00 # 6
...moze jest tak jak w serii N71 którego by przeczyścić układ chłodzenia musiałem odkręcić wszystkie dolne śrubki, od góry wyjąć klawiature poodpinać tasiemki a po zdjęciu górnej obudowy/klawiatury okazuje się wentylator gdzie umieszczone jest na górnej części płyty a nie jak dotąd w lapkach na dolnej  ;)

firsztu
Poziom :
Zamieszczono:2011-03-11 03:29:00 # 7
Hej Gryphoon,
Planuje zamontowanie w swoim K72F dysku SSD a starego podpiąć do drugiego SATA.
Zrobiłeś jakieś "how to" ze swojej wymiany dysku?
Jestem strasznie ciekaw co mnie czeka gdy to będę robił.

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-03-11 03:44:00 # 8
...sprawdź czy wogule w/w model ma drugie złącze na HDD.

firsztu
Poziom :
Zamieszczono:2011-07-23 17:07:00 # 9
Witam, Ma drugie złącze. Drugi dysk został podpięty. Dla zainteresowanych mam kompletny foto-przewodnik jak dostać się do wnętrzności tego modelu. Widać jednak że Asus dołożył wszelkich starań by utrudnić serwisantom upgrade tego modelu w drugi dysk twardy. trzeba kompletnie zdemontować obudowę co daje w sumie około 30 śrubek do odkręcenia :) Miałem jeszcze nadzieję ze będzie jednen dodatkowy mini PCI wolny lecz niestety nie jest wlutowany w płytę główną :/ Panie McGregor, mam kilka pytań, widzę że Pan jest tutaj guru, to może będzie Pan wiedział do czego służą dwa wolne wtyki na płycie głównej. Obydwa są widoczne po ściągnięciu klawiatury. Jeden jest na wysokości klawisza =,+ a drugi zaraz obok wtyku głośników czyli w miejscu przycisku + klawiatury numerycznej. Zastanawia mnie to czy czasem nie można pod któryś zamontować bluetooth tak jak to np można było zrobić w HP.

Mac Gregor
Poziom :
Zamieszczono:2011-07-24 14:02:00 # 10
..wrzuć linka, wrzuć na http://www.eupload.pl/ na tym portalu linki długo będą działały.

1 2  Następny  Ostatni
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.