Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Notebooki > A6F  
  Forum  
  Temat : [Inne]Formatowanie dysku C Nowy temat
magdziuszek
Poziom :
Punkty : 0
z: Poland
Zamieszczono:2008-03-13 06:35:00 # 1
Być moze moje pytanie jest banalne, ale jestem zielona w takich sprawach, więc bardzo proszę o pomoc...
Chciałabym sformatować dysk C w swoim laptopie, ale kompletnie nie wiem, jak to zrobić...
Na swoim komputerze mam dysk recovery(nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie:), ale  czy po sformatowaniu dysku będę musiała ponownie instalować system i wszytskie sterowniki? Jeśli tak, to jak to zrobić?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz

Punkty : 325
z:
Zamieszczono:2008-03-13 16:10:00 # 2
Wiesz.... jak tu ci powiedziec... formatowanie dysku kasuje wszystko na dysku. Oczywiscie po sformatowaniu nie musisz instalowac programow ani systemu operacyjnego. Ale komputer wtedy nie bedzie dzialal.

Due to NVIDIA nForce680i SLI chipset limitation ASUS only guarantees DIMMs on memory QVL.
piotr
Poziom :
Punkty : 1
Zamieszczono:2008-03-13 18:26:00 # 3
Po pierwsze: jeśli masz coś cennego (zdjęcia, dokumenty...) na dysku C (zakładam ze masz drugą partycje oznaczoną literką D) to przekopiuj je na D:\ albo na płyty jeśli nie chcesz tego utracić. Samo formatowanie radzę przeprowadzić z uzyciem partycji 'recover' - jest znacznie szybsze niz przy uzyciu płyt. A robimy to tak: wciskamy F8 (jeśli dobrze pamiętam) przy starcie kompa i z listy wybieramy rodzaj formatu. Po tym myku system jest domyślnie skompilowany i są zainstalowane programy (np. NIS2005), które dostarczył Asus. Dlatego trzeba się potem bawić w deinstalację tego co nam nie potrzebne. Jeśli chcesz więcej info to pytaj.

magdziuszek
Poziom :
Punkty : 0
Zamieszczono:2008-03-14 02:19:00 # 4
Dziękuję za informację i wyrozumiałe podejście do tematu:)
Nie rozumiem tylko, co oznacza "po tym myku system jest domyślnie skompilowany...:)?"

piotr
Poziom :
Punkty : 1
Zamieszczono:2008-03-14 06:42:00 # 5

chyba troszkę się zapędziłem z tym 'mykiem' :) Chodzi mi o to, ze wszystkie sterowniki będą juz wgrane, oraz pojawi się np. wygaszacz naszego kochanego Asusa. Uwazaj na bluetooth (jeśli masz), bo ster do niego się nie zainstaluje sam, Trzeba najpierw włączyć go (Fn+F2), a potem przy uruchamianiu jego oprogramowania dopełnić instalację. Więcej o formatowaniu dysku znajdziesz w kopercie z płytami Windows. Pozdrawiam.

dlaczego nie działa mi 'rz' z kropką (tylko na tym forum)? i dlaczego nie mogę pisać tu postów uzywając Opery?

Janek
Poziom :
Punkty : 166
Zamieszczono:2008-03-14 20:50:00 # 6
..."A robimy to tak: wciskamy F8 (jeśli dobrze pamiętam) przy starcie kompa"... lepiej uzyc F9 :)

inspired by Google
1
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.