Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum >  > Eee PC 1000H/XP  
  Forum  
  Temat : [Problem]Bootowanie z Dysku USB Nowy temat
zombek23
Poziom :
Punkty : 4
z: Poland
Zamieszczono:2009-05-29 01:02:00 # 1
Witam. Mam pytanie odnośnie bootowania systemu z pendrive'a. Moim problemem jest to, że asus zachowuje się, jakby w ogóle nie wykrywał pendrive'a szukając gdzieś systemu do bootowania. A może nie potrafię skopiować poprawnie płyty na pendrive'a lub nie wiem które rzeczy na tym pendrivie są potrzebne? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
Michal Janiszek
Poziom :
Punkty : 971
Zamieszczono:2009-05-29 13:28:00 # 2
Ten wątek jest oznaczony jako Najlepszy Artykuł.

Cytuj:
Autor: zombek23 Zamieszczono: 2009-05-29 01:02:00

Witam. Mam pytanie odnośnie bootowania systemu z pendrive'a. Moim problemem jest to, że asus zachowuje się, jakby w ogóle nie wykrywał pendrive'a szukając gdzieś systemu do bootowania. A może nie potrafię skopiować poprawnie płyty na pendrive'a lub nie wiem które rzeczy na tym pendrivie są potrzebne? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Żeby mieć bootowany system z pendrive musisz zapoznać się z:
http://thecamels.org/2008/02/26/linux-bootowalny-z-pendrive/
http://ubuntu-mini-remix.crealabs.it/
http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx?624.tworzenie+obrazu+iso+lub+pendriva+z+bootowalnym+srodowiskiem+winpe+2.0
http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
http://www.cnet.com.au/boot-windows-xp-from-a-usb-flash-drive-339271777.htm

ASUS Technical Support Engineer - zachęcam także do korzystania z naszego FAQ: http://www.asus-polska.pl/serwis/index_2diy.htm
zombek23
Poziom :
Zamieszczono:2009-05-29 19:23:00 # 3
Dziękuje za pomoc, poczytam, spróbuję zrobić i powiadomię o sukcesie lub porażce.

wariat
Poziom :
Punkty : 6
Zamieszczono:2009-06-23 17:36:00 # 4
No dobrze, ale coś jest chyba nadal nei tak jak być powinno. Mam bootowalny USB z zainstalowanym Gentoo Minimal CD. Sprawdziłem działa na moim dekstopie (płyta gigabyte z biosem Awarda).

Byłem z nim wczoraj w sklepie (nie kupiłem jeszcze eee, i nie kupię aż nie upewnię się, że to wszystko zadziała), i efekty były żadne.

Podejżewam więc, że trzeba posustawiać jakieś specyficzne opcje w Biosie eeeBoxa (chodzi konkretnie o eeeBox B202). Klikaliśmy ze sprzedawcą w kilku miejscach, była możliwość wyboru rodzaju USB (USB-HDD, USB-Floppy, Fixed FDD, etc) ale zmiana tych opcji nie dawała żadnych efektów.
Próbowaliśmy - co wydaje się bez sensu - wtykać gwizdek i z przodu i z tyłu komputerka, ale nie było różnicy.
Skoro więc eeeBoxa można zabootować z gwizdka winna musi być jakaś opcja w Bios, gdzie jej szukać?

4 x eeeBox B202 - Gentoo Linux powered! eeePC 1008P Karim Rashid Edition - Gentoo linux powered! 1008HA - Ubuntu Linux powered
Janek
Poziom :
Punkty : 166
Zamieszczono:2009-06-23 17:50:00 # 5
czy probowales zamiast wchodzic do BIOSu klawiszem F2, naciskac klawisz ESC podczas startu sprzętu? Powinno pojawić ci się menu wyboru urządzenia z którego ma wystartować.

inspired by Google
wariat
Poziom :
Zamieszczono:2009-06-24 06:29:00 # 6
Wciskanie escape to nie to (lub wciskałem w nieodpowiednim momencie), ale dziś się udało odpalić komputer. Boot menu za chiny ludowe nie chciało wyskoczyć, ale okazało się, że trzeba po prostu ustawić bootowanie z dysku twardego i później w pod menu tego dysku wyłączyć dysk wbudowany (sądząc po symbolu chyba segate) i wybrać USB cośtam cośtam. I poszło.

Mam już w domu pierwszego eeeBoxa za instalowanie systemu zabiorę się pewnie za kilka dni, ale nie przewiduję większych trudności w tej chwili być może z wyjątkiem karty wifi, ale to nie jest na szczęście dla meni kluczowa funkcjonalność (choć cieszę się, że istnieje).

Dla ewentualnych przyszłych szukających informacji, gwizdek z gentoo minimal CD przygotowałem zgodnie z instrukcją: http://www.gentoo.org/doc/pl/liveusb.xml za wyjątkiem sekcji kopiowanie plików którą wolałem zrobić po swojemu czyli:

# cp -r /mnt/cdrom/* /mnt/usb
# sync
# mv /mnt/usb/isolinux/isolinux.cfg /mnt/usb/isolinux/syslinux.cfg
# sync
# mv /mnt/usb/isolinux /mnt/usb/syslinux
# umount /mnt/usb

efekt ten sam jak opisano w HowTo, ale nie lubię mieć w głównym katalogu plików które na prawdę nie są tam koniecznie potrzebne. ;-)

UPDATE: Zgodnie z zasadą "jeśli inne sposoby zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi" i dzięki temu, że eeeBox stoi obok, a nie w sklepie wiem, że nie chodziło o klikanie Esc tylko F8 aby wejść do boot menu.

4 x eeeBox B202 - Gentoo Linux powered! eeePC 1008P Karim Rashid Edition - Gentoo linux powered! 1008HA - Ubuntu Linux powered
kicaj
Poziom :
Punkty : 5
z: Germany
Zamieszczono:2009-07-09 19:49:00 # 7
witaj
aby moc bootowac z pendriva musisz miec dwie rzeczy:
1) bootowalnego pendriva
2) ustawione w biosie ze ma bootowac z pendriva a nie z dysku
u mnie w 1005HA w biosie wyglada to w ten sposob ze tryb bootwania nie zmieniam a jedynie ustawiam USB jako pierwszy dysk (jak kto woli master) - USB to nie external drive...

opisy jak zrobic bootowalnego pendriva znajdziesz na necie, ja bym jeszcze dorzucil NTFS4DOS i smartdrv.exe
samo kopiowanie plyty na pendriva nic nie da.
jesli chcesz potem odpalic instalke windowsa z pendriva to skopiuj plytke na pena, wejdz do katalogu {pendrive}:\{windows}\i386 i uruchom winnt.exe badz winnt32.exe
na koncu po instalacji mozesz miec problem z uruchomieniem ponownym windy z dysku twardego - sprawdz wtedy plik boot.ini czy jest tam poprawny adres do windowsa

zombek23
Poziom :
Zamieszczono:2009-09-29 17:51:00 # 8
Witam niestety ponownie, ponieważ ponownie potrzebuję pomocy. Przeczytałem wyżej wymienione artykuły stworzyłem bootowalnego pendrive'a (włącząjąc jest napisane że jest to bootowalny 98), skopiowałem na pendrive'a zawartość płyty DVD, którą otrzymałem wraz z eeepc. No i tutaj zaczęły się następne schody. W płycie jest obraz ghosta jest tez obraz iso windowsa. Moje pytanie brzmi wiec jak to ustrojstwo uruchomić? Dlaczego płyta uruchamia się samoczynnie a po skopiowaniu wszystkiego na pendrive'a nie dzieje się tak samo? Co jeszcze muszę zrobić? Oczywiście mogę spróbować skopiować inną wersję windowsa która jest normalna (standardowe pliki na dysku a nie ISO), ale skoro kupiłem laptopa z legalnym windowsem chciałbym, żeby też na takim pracował.. Dziękuję z góry za pomoc

zombek23
Poziom :
Zamieszczono:2009-10-06 17:27:00 # 9
Nikt nie jest w stanie mi pomóc? Nie wierzę, że wszyscy użytkownicy EEE PC mają zewnętrzne napędy i instalują system z dołączonego DVD...

wariat
Poziom :
Zamieszczono:2009-10-09 18:17:00 # 10

Cytuj:
Autor: zombek23 Zamieszczono: 2009-10-06 17:27:00

Nikt nie jest w stanie mi pomóc? Nie wierzę, że wszyscy użytkownicy EEE PC mają zewnętrzne napędy i instalują system z dołączonego DVD...

Niektórzy po prostu nie instalują windowsa wcale ;-) Ale do rzeczy.
Rozumiem, że jakiś inny komputer z DVD i windowsami masz? Jeśli tak być może rozwiązanie Twojego problemu znajdziesz tutaj: eeeGuides.

1 2  Następny  Ostatni
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: HHC Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.