Szukaj
ASUS ID Klubowicza
Hasło
Zapomniałeś hasło?
Nowy użytkownik

ASUS Wsparcie Lokacja : Forum > Płyta główna > M4N78 Pro  
  Forum  
  Temat : [Problem]M4N78 Pro i sterowniki SATA pod Windows 7 Nowy temat
rodzyneck
Poziom :
Punkty : 1
z: Poland
Zamieszczono:2010-05-22 18:49:00 # 1
Witam, Mam spory problem z płyta M4N78 Pro. Zmieniłem ostatnio dysk twardy na WD WD6400AARS 640GB sATA II, 64MB cache... i komputer zaczął pracować wolniej. Mój OS to Windows 7 64bit. Wolniejsza praca objawiała się nawet tym, że mp3 odtwarzane w trakcie pracy przy komputerze potrafiły przycinać przy najprostszych rzeczach wykonywanych przy komputerze - przeglądaniu stron www (nie dało się przewijać strony i komputer praktycznie "stał" do czasu aż w pełni się nie załadowała) itp. Zauważyłem także, że jeśli w tle robiłem test programem HD Tune, to kiedy robiłem cokolwiek na komputerze - przeglądałem strony, cokolwiek - to odczyt w HD Tune spadał do ZERA. Pomyślałem - sterowniki kontrolera. W menedżerze urządzeń zobaczyłem że kontroler pracuje na standardowych microsoftowych sterownikach. Próbowałem wgrać inne, jednak nawet jeśli je znalazłem (sterowniki nForce, testowałem wersje 15.45, 15.49 i 15.51) to za nic nie udawało mi się podmienić tych microsoftowych. Kompletnie zrezygnowany :) zmieniłem system na Windows 7 32bit, i teraz z niego piszę. Jest /trochę/ lepiej, ale czuję że nadal to nie jest to, nadal chodzi wolniej niż na poprzednim dysku (stary przegrzewający się WD 160GB). System długo się uruchamia (ekran "Welcome" widoczny jest przez około 10-15 sekund) i zamyka (koło minuty-dwóch). Na szczęście mp3 już nie przerywają... Bios mam w miarę świeży - przedostatnia wersja, z grudnia. Podsumowując - co mam zrobić by w pełni korzystać z szybkości nowego dysku? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Przy okazji jeszcze inny problem - uruchamianie instalatora Windows 7/Visty trwa u mnie BARDZO długo - po pokazaniu niebieskiej tapety na początku muszę odczekać około 5-10 minut, i po następnym kliknięciu jeszcze raz tak samo... Macie może pomysł co może to powodować?

Odpowiedź Odpowiedź Cytuj i Odpowiedz Cytuj i Odpowiedz
1
Poprzedni Temat:: Następny Temat
Feedback for our Website ModeratorModerator: Nowy temat Pokrewne FAQ Pokrewne FAQ Strona Główna Forum Strona Główna Forum
Forum Model :
Informacje prawne | Polityka Prywatności | Mapa Strony | Skontaktuj się z nami | ASUS Globalnie
  ©ASUSTeK Computer Inc. All rights reserved.